Aktuální informace mateřské školy

INFORMACE PRO RODIČE:

KARNEVAL V MŠ

28.2. - čtvrtek / dopoledne

Děti přijdou v maskách ráno do tříd, kde je čeká zábavné karnevalové dopoledne a sladká odměna.

PLAVÁNÍ pro předškoláky:

2.4. - 4.6.2019 (úterky)

Lázně Hodonín

FOTOGRAFOVÁNÍ DĚTÍ

4.4. (na tablo + společné fotografie tříd)

ZÁPIS DĚTÍ DO MŠ

6.5. a 7.5. 2019

od 8:00- 13:00 hodin

Přineste s sebou občanský průkaz zákonného zástupce, rodný list dítěte a žádost o přijetí dítěte (ke stažení na webu ZŠ nebo k vyzvednutí v budově MŠ). V těchto dnech zveme všechny na "Dny otevřených dveřï".

ROZPIS KROUŽKŮ (tělocvična v MŠ)

Pondělí: Angličtina od 14:30 do 15:15 hod.

Úterý: Flétna od 14:30 do 15:15 hod. (*2. pol.)

Středa: Škola pohybu od 14:30 do 15:15 hod. (starší děti v lichém týdnu, mladší děti v sudém týdnu)

Čtvrtek: Taneční a pohybový kroužek rytmik od 14:30 do 15:50 (jednou za 2 týdny)

DESATERO PRO RODIČE DĚTÍ PŘEDŠKOLNÍHO VĚKU

Doporučující materiál Desatero pro rodiče dětí předškolního věku je určen rodičům dětí, kteří se zajímají o vzdělávání svého dítěte a vítají přehled základních dovedností, které má dítě mít před vstupem do základní školy.

Odkaz na dokument zde: http://www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/desatero-pro-rodice-deti-predskolniho-veku

Milí rodiče,

protože se Vaše dítě ocitne v novém prostředí, bude prožívat velkou změnu ve svém životě. Zejména pro citlivé děti je třeba vytvořit co nejlepší podmínky pro přechod z rodinného prostředí do kolektivního zařízení. Je proto nutné, abyste věděli, co dítě potřebuje, a jak mu tento životní krok můžete usnadnit.

Co děti potřebují do mateřské školy:

- přezůvky s pevnou patou

- pláštěnku

- boty na zahradu

- hrníček pro pitný režim – podepsaný

- pyžamo

- oblečení do třídy – tepláky, tričko, ponožky

- oblečení pro hry venku – podle ročního období – tričko, kraťase,tepláky,         mikinu, kšiltovku, bundu, čepici, šál, rukavice, punčochy, kombinézu

- náhradní prádlo (pro případ polití nebo jiné mokré události)

- dvoje ponožky

VŠE  ŘÁDNĚ  OZNAČENÉ !

Nevhodné je příliš těsné oblečení, knoflíky, zástěrky se zapínáním vzadu, rifle, silonové punčocháče. Dávejte dětem starší a obnošené oblečení, kde nebude vadit ušpinění nebo drobné poškození. Do mateřské školy nepatří šperky, drahé hračky a jiné předměty, jejichž poškození nebo ztráta by Vás a Vaše děti mohla mrzet. Naše třídy jsou nadstandardně vybavené hračkami i didaktickými pomůckami. Pro zajištění kulturních zážitků vybíráme od rodičů na začátku školního roku 300,- korun na dítě do kulturního fondu.

Co by Vaše děti měly zvládnout před nástupem do mateřské školy:

- srozumitelně vyjádřit své potřeby a přání, s dohledem splnit jednoduchý úkol

- umět plnit pokyny dospělého a respektovat pravidla společného soužití

- zvládat zdvořilostní návyky – zdravení, prosba o pomoc, poděkování, neubližovat si navzájem

- chcete-li usnadnit dítěti vstup do školky, dodržujte doma pravidelný denní režim

- zaměřte se na zvládnutí hygienických návyků, dítě by mělo udržovat osobní čistotu – zvykat si samostatně používat toaletní papír, učit se splachovat, samostatně jíst lžící, pít z hrnečku, správně používat kapesník, učit se správně umýt a utřít ruce a ústa

- zvykejte své děti poznávat si oblečení a ukládat je na určené místo, učte je udržovat ve svých věcech pořádek, pomáhejte jim zvládnout samostatnost v oblékání a obouvání ještě před nástupem do školky

- buďte důslední ve výchově svých dětí a respektujte jejich vývojové předpoklady, vymezujte hranice chování a jednání, komunikujte, naslouchejte svému dítěti, učte dítě, že zdravá míra sebeovládání a ohleduplnosti usnadňuje (a zkrášluje) život.

POVINNÉ PŘEDŠKOLNÍ VZDĚLÁVÁNÍ

Povinné předškolní vzdělávání v naší mateřské škole má formu pravidelné denní docházky od pondělí do pátku, nejméně od 8:00 do 12:00 hod. Dítě má právo vzdělávat se v mateřské škole po celou dobu provozu. Rodiče jsou povinni nepřítomnost dítěte omlouvat telefonicky nebo osobně v mateřské škole nejpozději do tří dnů od začátku nepřítomnosti dítěte.

---
Podle vyhlášky č. 14/2005 Sb. o předškolním vzdělávání včetně poslední změny vyhláškou č. 197/2016 Sb. se platí školné i za měsíc červenec. V tomto měsíci je omezený provoz MŠ a částka, kterou rodiče uhradí je 200,- Kč.

Aktuální fotoalbum rok 2018/19